czwartek, 29 marca 2018

Wiosenne wakacje


- To co? Otwieramy?
- Otwieramy! 
Wyciągnęliśmy Colombę i kawałek po kawałeczku zaczęliśmy zajadać. Chłopcy już o 13.30 wyszli ze szkoły i rozpoczęli wielkanocne wakacje. Przy furtce co i raz pojawiała się nowa twarz i tak już do wieczora trwały młodzieńcze wędrówki ludów. Rzeka - dom, rzeka - dom ...  na okrągło. 
- Bella vita! - skomentował jeden z kolegów chłopców, widząc nas rozciągniętych na ławkach w pozach starożytnych rzymian. 
- Chcesz trochę colomby.
- Dziękuję, nie lubię.
Ja wprawdzie też wolę panettone, ale jak z colomby zdejmie się migdałową scorupkę, to smakuje niemal jak bożonarodzeniowa baba. 


Oprócz Colomby przyniosłam do domu pęczek szparagów - pierwszy w tym roku! Niech ta wiosna zacznie się też na stole! Co z nich będzie - tego jeszcze nie wiem- albo nowy eksperyment albo sprawdzona, ulubiona pasta ze szparagowym kremem.
Dziś mój pierwszy wolny dzień. Wyczekany od dawna! W planach nic. W ogóle żadnych planów na święta, poza zapowiedzianymi odwiedzinami miłych Gości w sobotę. Najlepszy plan w obecnej sytuacji to brak planu. Zobaczymy co się po drodze wykluje. Nie wiem co zjemy, co zrobimy, gdzie pojedziemy, dziś nawet się nad tym nie zastanawiam. Myślę co zrobić z pierwszym wolnym dniem okraszonym ładną pogodą. Góry? Lenistwo w domu? Włóczęga bez celu? Rzeka? Na dzień dobry na pewno naleśniki i poranek filmowy i niech nasza czwarta Pasqua w Biforco miły ma początek!

foto Tomek

A takimi zachodami częstuje nas wiosna. Wciąż jeszcze trochę nieśmiała, ale jednak wiosna. W nocy rozhulał się scirocco, ale dzięki temu temperatury skoczyły w górę. Ciepły wiatr powywracał co mógł na tarasie i chyba już przeniósł się gdzie indziej. Mam nadzieję, że przyjemna aura będzie nam towarzyszyć przez cały dzień. Dobrego Wielkiego Czwartku!

foto Tomek

GOŁĘBICA to po włosku COLOMBA  (wym. kolomba)

3 komentarze:

  1. jakie te naleśniki poranne robisz? ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudownego leniuchowania.Niech was wiosna rozpieszcza,bo u nas znowu zima.A colombę jak i panettone uwielbiam...żeby tak jakaś jedna zagubiona sztuka ostała się ;-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Przyjemnego słodkiego leniuchowania 😊

    OdpowiedzUsuń

Drukuj