środa, 27 czerwca 2018

Wieści najróżniejsze


Uczymy kaczkę latać. Skrzydła pięknie urosły i już pierwsze próby krótkich lotów czy też raczej pierwszych lądowań ma za sobą. W niedzielę zabraliśmy ją nad Santerno. Ludzi akurat zjechało się sporo, ale mimo wszystko było miło i rodzinnie, a gwiazdą dnia była oczywiście nasza Cristina... Chłopcy kilka razy musieli opowiadać kaczą historię, której dorośli słuchali zadziwieni, a małe dzieci aż przebierały nogami z radości i nacieszyć się nieoczekiwaną atrakcją nie mogły. 


Zadziwił mnie w tym wszystkim pewien drobiazg. Wśród tylu ludzi kaczka doskonale nas rozpoznaje... Nie daje się wziąć komukolwiek, nie zwraca uwagi na innych, nie pływa za nimi, tak jak to robi z nami. Zachowuje się bardziej jak pies niż jak kaczka. Kiedy w chwili przerwy położyłam się wczoraj na tarasie kaczka zaraz umościła sobie miejsce przy mojej głowie i kiedy ja odpłynęłam w popołudniowej drzemce, ta delikatnie podskubywała mi włosy.
Czasem zastanawiam się jak ona nas widzi... 


Tyle w kwestii kaczki. A teraz dwa słowa, ostatnie już, na temat egzaminów. Następne takie emocje czekać mnie będą dopiero za dwa lata. 
We wtorkowe południe na drzwiach szkoły wywieszono wyniki, czyli główną ocenę z egzaminu i oto okazało się, że Tomek powędruje do liceum z dziewiątką! Jaki on był szczęśliwy! Jaki dumny z siebie! A jak się Mikołaj cieszył! A ja to już w ogóle stałam przed tą tablicą i myślałam, że mnie z dumy rozsadzi!
- Mam brata w superiori!!! O jejku!!! Ja mam brata w superiori! - wołał Mikołaj i ściskał Tomka do utraty tchu.
Dziś odbieramy ze szkoły wszystkie dokumenty. W najbliższych dniach jedziemy do Faenzy. 
Na watsappie rozwiązuje się grupa "terza media"...


Ledwo poniedziałek wybił, a tu już znowu środa i zaraz weekend i w Marradi znów będzie się działo. Trial na placu, festa tu i festa tam. Na niedzielę mamy ambitny plan. Poza tym gorąc wraca na toskańskie łono i nad basenem znów słychać będzie gwar...

***
- Czy ja mógłbym sobie zmienić datę urodzenia? - pyta Mikołaj.
- Że jak? A dlaczego?
- Bo ja bym chciał się urodzić wtedy kiedy Tomek - 7 lipca. 
- Całkiem zwariowałeś!

SZKOŁA "ŚREDNIA", czyli odpowiednik polskiego liceum czy technikum to po włosku SCUOLA SUPERIORE  (wym scuola superiore)

18 komentarzy:

 1. Witam Pani Kasiu! Serdecznie gratuluję tak zdolnego syna 😁 czytam Pani bloga od dłuższego czasu.. rozbudza Pani we mnie miłość do Toskanii choć jeszcze nigdy tam nie byłam.. na razie Toskania jest w sferze moich marzeń i wierzę że w końcu mi się uda poczuć i zobaczyć to wszystko co Pani opisuje.. pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam w Kamiennym Domu:) I dziękuję za ciepłe słowa!

   Usuń
 2. Bravissimo dla Tomka! nic dziwnego - to ponadprzeciętnie inteligentny młody człowiek, wiem bo miałam przyjemność z nim rozmawiać. Mama ma prawo być dumna, bo to też zasługa jej miłości i poświęcenia dzieciom. Gorące uściski dla całej trójki i pozdrowienia dla Mario. Inna

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulecje dla Tomka. Zdolny człowiek. Kasia praska

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje!
  Czy Liceum znajduje sie w Waszej miejscowosci, czy bedzie dojezdzal dalej?
  Pozdrawiam!
  czeko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faenza 35 km pociągiem:) Ale stacja 5 min od domu, a i szkoła 5 min od stacji:)

   Usuń
 5. Dzień dobry! Faenza ... czyli tam najbliższe dobre liceum? ... ale to Emilia-Romania i aż 35 km od domu? Proszę przekazać Synowi moje gratulacje i najlepsze życzenia na przyszłość ... <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy! To jest tylko 35 km;) Stacja blisko domu, 5 min spacerkiem. Pociąg jedzie pół godziny i od stacji też spacerkiem następne 5 minut. Gdyby mieszkał w Wawie i szkołę wybrał po drugiej stronie Wisły zajmowałoby to dłużej. Liceum wybrane jest jednym z najstarszych w okolicy. Mam nadzieję, że to będzie kontynuacja dobrej przygody:) Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 6. Hip Hip Hurra GRATULACJE
  Piotrek

  OdpowiedzUsuń
 7. Mega!!! Jeszcze raz serdecznie gratuluję ! Pozdrawiam serdecznie Wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratulacje dla Tomka i dla mamy. Bravissimo!

  OdpowiedzUsuń
 9. Z niewielkim poslizgiem....wielkie gratulacje dla Tomka.Niech wybrane liceum będzie kolejnym etapem tej" pieknej przygody".
  Baci e abbracci dla wszystkich Was,wiadomo ze dla Mario również😊

  OdpowiedzUsuń

Drukuj