piątek, 27 marca 2015

Co? Gdzie? Kiedy? - Aktualności

Przewidywania pogodowe co do piątku nie sprawdziły się i patrząc teraz za okno marna nadzieja na spektakularną poprawę! Miało być pięknie i słonecznie, a tu niebo takie bure wisi nad nami, że aż żyć się człowiekowi odechciewa. Mam nadzieję, że do jutra się polepszy, bo plany na weekend mamy intensywne, a deszczem już wszyscy jesteśmy porządnie zmęczeni. 
Zaraz naładuję baterie w aparacie, bo atrakcji w ciągu najbliższych dni nie zabraknie - dziś wieczór u znajomych, jutro pierwszy w tym sezonie mecz wyjazdowy Mikołaja i spektakl w teatrze, potem kolacja rodzinna klasy Tomka i kto wie co jeszcze niezaplanowanego się wydarzy... 


Tymczasem w oczekiwaniu na słońce, mogę Wam już zaprezentować sporą część okolicznego kalendarium. Szczegółowy "imprezowy rozkład jazdy" zaprezentowało wczoraj Palazzuolo, Marradi podało jedynie daty głównych imprez, a dokładne kalendarium ukaże się na dniach. Myślę, że już około południa w zakładce "Sagry, festy, wydarzenia kulturalne" znajdziecie wszystkie informacje. Muszę to tylko poukładać w chronologiczną całość. Jestem pod wrażeniem proponowanych "ewentów", na pewno nikt na nudę nie bdzie mógł narzekać. Wiem już, kiedy odbędzie się Noc Czarownic, Noc Polenty, sagry kasztanowe i święto wina u Francesco. Z radością odkryłam, że po kilku latach powracają też do Palazzuolo Feste Medievali, czyli festy średniowieczne! Ponadto nie zabraknie na pewno atrakcji dla wielbicieli dobrego jedzenia, muzyki, sztuki, dla amatorów rowerów i innych sportów, dla tych, którzy chcą nacieszyć się lokalnym folklorem i zanurzyć w miejscowej kulturze. Jeśli będziecie w Toskanii, wpadnijcie do Mugello, zakochacie się bez pamięci! Tak jak ja kiedyś ...PROGRAM to po włosku PROGRAMMA (wym. programma)

5 komentarzy:

 1. Tak to prawda jak ktoś już raz zawitał w te Toskańskie okolice to póżniej tęskni za tymi widokami

  Miłego dnia Kasiu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam :) tęskni się za toskańskimi widokami i klimatem.
   Przesyłam odrobinę słońca, którego nie brakuje teraz w Warszawie ;)

   Usuń
 2. Przepiękne miejsce, muszę je odwiedzić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przywiało od Was brzydką pogodę! Co narobiłaś! :|

  OdpowiedzUsuń

Drukuj