sobota, 25 lutego 2017

M'illumino di meno 2017


W piątkowy wieczór odbyła się w Marradi trzecia już edycja M'illumino di meno. Niestety z racji upiornej pogody program został nieco okrojony. Zabrakło przede wszystkim parady przez miasto, tak jak to było w poprzednich latach (2015 i 2016). M'illumino di meno ma na celu uświadomić i przybliżyć młodszym, ale też i starszym problemy naszej Matki Ziemi, kwestie związane z oszczędzaniem energii i wody, zanieczyszczenie środowiska i wszystko co z tematem związane. Jak zwykle w całym miasteczku zostało wyłączone oświetlenie uliczne.


Po tych kilku latach pewne rzeczy imponują mi niezmiennie - za organizacją takiej imprezy stanął sztab ludzi, rodzice przynieśli słodkości, Alpini zamieszali garnkach, dzieci mimo, że to już czas pozalekcyjny stawiły się całymi klasami w asyście nauczycieli,  była muzyka i co najważniejsze mimo pory niesprzyjającej festowaniu dopisali ludzie. Jak zawsze o tej porze, kiedy zima się kończy wszyscy są spragnieni bardziej rozrywkowego życia. Pod mercato coperto zrobiło ciasno i gwarno. Dzieciaki śpiewały, inne pokazały swój projekt na ekranie, a w niebo poleciały białe baloniki, każdy z przyczepioną wiadomością.
Popatrzcie sami jak było:

A dziś? Gdzie iść? Teatr roztańczy się z maskami na twarzy, ognie dla marca zaczną płonąć, spotkam się z Contessą, może coś w kuchni wyczaruję, może myśli czarne przepędzę. Słońca ma podobno nie zabraknąć. Oby!

OŚWIETLAĆ to po włosku ILLUMINARE (wym. illuminare)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drukuj