sobota, 28 maja 2016

Festa dello sport 2016 - start!W Marradi ruszyła trzecia edycja Festa dello sport. Mam do niej wyjątkowy sentyment, bo to inicjatywa, która zaczęła się w pierwszym roku naszego pozostania w Toskanii. Numer na koszulce oficjalnej maskotki - lwa Marradino będzie zawsze licznikiem mojego czasu tutaj. Mam więc nadzieję, że z roku na rok festa będzie się rozwijać i kiedyś jako staruszka uśmiechnę się na wspomnienie pierwszych edycji.
W tym roku festa potrwa aż 6 dni. Zaczęła się już w piątkowy wieczór czterokilometrowym spacerem, a skończy w czwartek, kiedy to zaplanowana jest największe wydarzenie, które już w zeszłym roku przyciągnęły tłumy - Trial Indoor.  
Dziś też czeka nas dzień pełen atrakcji. Wędkowanie dla dzieci, turniej tenisowy, gimnastyka artystyczna, mecz piłki nożnej, a już wieczorem przebiegną przez Marradi uczestnicy 100 km del Passatore. Jeśli ktoś jest w tym czasie w Toskanii w pobliżu trasy biegu, może zdecyduje się, by pokibicować wyczynowcom! 
Ja natomiast biegam z aparatem i biegać tak będę do czwartku. Potem może odpocznę. 
A dziś czekają mnie nie tylko emocje sportowe - znów do Marradi przybywa Mama z częścią Świty. W niedzielę wielkie wydarzenie. Kręci mi się w głowie od nadmiaru wrażeń i trochę też … ze zmęczenia. 
Wybaczcie jeśli w tych dniach posty będą skromniejsze albo się nie pojawią. Już kiedyś pisałam - są rzeczy ważne i ważniejsze, niedługo znów wszystko wróci na stare tory. 
Jeśli komuś nie odpisałam, nie oddzwoniłam, wybaczcie. 

Najbardziej rozśpiewana i najweselsza na świecie "camminata" 
Mistrzyni kickboxingu
Jeszcze jedno wspomnienie Castelnaudary, wyróżnienie i uścisk z trenerem.  
CAMMINARE to znaczy CHODZIĆ (wym. kamminata)

1 komentarz:

  1. Wow...100 km del Passatore, to dopiero jest bieg...podziwiam

    OdpowiedzUsuń

Drukuj