czwartek, 14 sierpnia 2014

Mama w Biforco

Po blisko roku od decyzji o pozostaniu w Italii doczekałam się gościa najważniejszego. Mama w końcu zawitała w nasze skromne progi. Chciałabym, by odpoczeła, zrelaksowala się i naładowała akumulatory przed jesienią i zimą, ale Mama jak to Mama, ciężko ją w bezruchu utrzymać. W końcu po kimś to mam:)


Tak czy inaczej atrakcji mam nadzieję nie brakuje, bo trafiła do Marradi w jednym z barwniejszych momentów - widziała i finał graticoli i dyskotekę dla dzieci i fierę świętego Lorenzo i zaraz noc czarownic i ferragosto. Zabraliśmy ją na nasz tradycyjny piknik nad rzeką i do Mulino i wciąż myślę co tu jeszcze zrobić, co pokazać, czym nakarmić. Choć tak naprawdę najbardziej zależy mi na tym, by zobaczyła i sama poczuła jak bardzo jestem tu szczęśliwa. Może te dwa tygodnie pozwolą jej zrozumieć moją szaloną decyzję. Myślę, że w tym pomogą mi też znajomi, sąsiedzi i przyjaciele. Już teraz nie może się nadziwić ile tu życzliwości, serdeczności, bliskości. Przypomniała też sobie jak tu smacznie, prosto, jak zwyczajnie - niezwyczajnie.  
Słucha z podziwem chłopców, tego jak mówią i co mówią, jak bardzo się zmienili oni sami i ich życie. Wszystko nowe, wszystko inne... Tak bardzo chciałam to "nowe", to "inne", to "lepsze" jej pokazać.I to na co czekałam, to też wspólne przygotowywanie przetworów. Kiedy na wiosnę sadziłam w ogródku pomidory, marzyłam o tym, by w sierpniu razem z Mamą robić z nich przeciery. Udało się. Spiżarnia wypełnia się kolorami i smakami lata. Kiedy za kilka miesięcy będę je otwierać, przypomnę sobie letnie dni spędzone z Mamą w kuchni toskańskiego domu ...

DIMOSTRARE - to znaczy POKAZAĆ, ZADEMONSTROWAĆ (wym. dimostrare)

6 komentarzy:

 1. Serce matki pragnie jedynie szczęścia dziecka... bez względu na to, gdzie się ono znajduje.Jakie to szczęście mieć mamę!
  Miłego pobytu życzę-Joanna z deszczowych dzisiaj Mazur.

  OdpowiedzUsuń
 2. To na pewno była miła wizyta! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. jesteście SZCZĘŚLIWI !!!
  POZDRAWIAM
  Iwona

  OdpowiedzUsuń
 4. mama wygląda na osobę zdystansowaną, konkretną, taką co swoje zdanie ma ;)) ciekawa jestem jej opinii ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego najlepszego Kasiu dla Ciebie i całej rodziny, znajomych i oczywiście Mamy, która napewno jest szczęśliwa bo Ty jesteś szczęśliwa

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciao
  Mi piace tantissimo :)
  tutto bello !!

  Cari saluti

  OdpowiedzUsuń

Drukuj